انواع صندلی معروف و محبوب در دنیا

صندلی اپنی

انواع صندلی مورد استفاده در منزل

انواع صندلی و کاربرد آن. صندلی ها یکی از اساسی ترین عناصر دکوراسیون و راحت ترین راه برای ارتقا و تغییر حس و حال فضای آن هستند. چه برای اتاق ناهارخوری، چه برای کار و مطالعه و چه برای استراحت کردن مورد استفاده قرار گیرند. در طرح و رنگ های مختلفی موجود اند و شما می توانید به راحتی به انتخاب بپردازید.

بسیاری از صندلی هایی که امروزه در دنیای دکوراسیون حضور دارند. پیشینه ای تاریخی دارند که با تغییراتی همراه بوده اند. بقیه طرح های مدرنی هستند که در دهه های اخیر قدم به منازل و ادارات ما گذاشته اند. بله صندلی ها خانواده ی پرجمعیتی دارند. که هر یک از آنها قادر خواهد بود حس و حال متفاوتی به فضا بخشد.

۱ صندلی ناهارخوری؛ برای دورهمی های خانوادگی

وقتی در مورد انواع صندلی های مورد استفاده در دکوراسیون منزل صحبت می کنیم. اول از همه این صندلی ناهارخوری است که به ذهن ما می رسد. صندلی ای که یکی از عناصر اصلی دیزاین اتاق ناهارخوری یا آشپزخانه است. در صورتی که به درستی انتخاب شود می تواند سهم زیادی در ارتقای دکوراسیون آن داشته باشد. در خرید صندلی ناهار خوری  در کنار قیمت به اندازه آن، جنس صندلی، راحتی و سبک و استایل آن توجه داشته باشید. تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنید.

 

انواع صندلی

۲ صندلی شنی؛ یک انتخاب راحت برای همه

صندلی شنی در دسته صندلی های راحتی قرار می گیرد. یکی از هیجان انگیزترین انواع صندلی که این روزها طرفداران زیادی در رده های سنی مختلف دارد. صندلی شنی یا بین بگ با انواع پارچه ها از جمله کتان، مخمل و چرم که درون آن با یونولیت یا گرانول خرد شده فومی پر شده، ساخته می شوند. این صندلی ها علاوه بر راحتی قابل توجهی که برای شما فراهم می کنند. به عنوان یک عنصر دکوری برای دیزاین منزل شما نیز کاربرد دارند. می توانند فضایی متفاوت و هیجان انگیز از اتاق خواب، اتاق بازی، اتاق کار یا اتاق نشیمن شما بسازند.

انواع صندلی

۳صندلی راحتی؛ انواع صندلی چند منظوره در خانه

یکی از رایج ترین انواع صندلی برای دکوراسیون منزل، صندلی های راحتی هستند. این صندلی ها علاوه بر راحتی، شکوه خاصی نیز به فضا می بخشند. این صندلی ها با تنوع بالایی که در طرح دارند می توانند در اتاق نشیمن به عنوان صندلی راحتی، در اتاق ناهارخوری یا آشپزخانه به عنوان صندلی ناهارخوری یا در اتاق کارتان به عنوان صندلی میز تحریر مورد استفاده قرار بگیرند.

۴ صندلی راک؛ یک حس نوستالژی اما مدرن

وقتی صحبت از یک صندلی هیجان انگیز باشد، صندلی شنی اولین گزینه ای نیست. که به ذهن مان می رسد. بلکه صندلی راک با حس نوستالژی ای که برای ما به همراه دارد اولویت بالاتری داشته و طرفداران بیشتری دارد. انواع صندلی راک در ایران عبارت اند از صندلی راک مدرن، کلاسیک، مبلی، راک باغی، لهستانی، دونفره و کودک. این صندلی ها که جزء جدایی ناپذیر اتاق رویایی بسیاری از ما است. قادراند فضایی رمانتیک، خاطره انگیز و آرامش بخش را برای ما به ارمغان آورند.

۵ صندلی چسترفیلد؛ همه فن حریف در دکوراسیون ها

صندلی چسترفیلد، عنصری از دکوراسیون نیست. که در هر منزلی بتوان شاهد آن بود چرا که با توجه به سبک و طراحی خاص و کلاسیکی که دارد. گزینه مناسبی برای سبک دکوراسیون هایی همچون کلاسیک، ترکیه ای، بوهمین یا روستیک خواهد بود. کمتر در یک دکوراسیون مدرن یا مینیمال از آن استفاده می شود. البته اگر اهل جسارت به خرج دادن هستید. می توانید به عنوان عنصری برجسته و متفاوت یا حتی نقطه کانونی یک دیزاین مدرن نیز از آن استفاده کنید.

۶ صندلی آموزشی؛ خرید حیاتی برای مدیران مدرسه

اجازه دهید کمی از فضای منزل فاصله بگیریم. به صندلی مورد استفاده در فضاهای آموزشی بپردازیم. صندلی آموزشی بر اساس استفاده ای که از آنها می شود. انواع بسیار متنوعی دارند که اصل اول در آنها توجه به استاندارد بودن و راحتی است. چرا که فرد قرار است ساعت های نسبتا طولانی روی آن بنشیند. یک صندلی غیراستاندارد می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت جسمی و میزان بازده او داشته باشند.

۷ صندلی لانژ؛ همیشه روی بورس

یکی دیگر از صندلی هایی که در رده صندلی های راحتی قرار می گیرد. صندلی لانژ است. که به دلیل محبوبیت بالایی که دارد بطور جداگانه به بررسی آن می پردازیم. این صندلی در طول شش دهه ی گذشته تغییراتی در زمینه ی مواد اولیه ی مورد استفاده در آن و طرح داشته است. بطوریکه امروزه علاوه بر طرح اولیه که مربوط به شرکت ایمز هست. شاهد حضور صندلی لانژ گهواره ای، لانژ استخری و انواع کمتر معروفی از آن هستیم. ناگفته نماند که این صندلی ها اغلب به یک زیرپایی یا اتومان برای تکمیل حس راحتی بی نظیری که برای فرد فراهم می کنند، دارند.

۸ صندلی اسلیپر؛ صندلی مخصوص عاشقان رمانتیک

این صندلی ها در رده صندلی های فانتزی قرار می گیرند. با جذابیت و طراحی منحصربه فردی که دارند. طرفداران زیادی پیدا کرده اند. اسلیپرها بدون دسته و با پایه هایی کوچک عرضه می شوند. تنوع آنها بیشتر به طرح و جنس پارچه ای که قسمت نشیمن و پشتی از آن ساخته شده برمی گردد. اگر به دنبال صندلی ای رمانتیک هستید. صندلی اسلیپر همان گزینه ای است که به دنبال آن هستید.

۹ صندلی اپن؛ انتخاب ویژه آپارتمان نشین ها

از جمله صندلی هایی که می توان گفت برای هر خانه ای بخصوص آنهایی که فضای محدودی دارند، لازم است. بله صندلی اپن یکی از کاربردی ترین انواع صندلی است. که فضای کمی را به خود اختصاص می دهد و با تنوع بالایی که در طرح و رنگ دارد. قابلیت سازگاری با انواع سبک های دکوراسیون را دارد. در انتخاب این نوع صندلی انواعی از آن را که ارتفاع قابل تنظیمی دارند. گزینه های بهتری خواهند بود. این صندلی ها به دلیل نوع کاربردی که دارند. معمولا بدون پشتی یا با پشتی کوتاه تولید می شوند.

۱۰ صندلی تولیپ؛ انتخاب اول مینیمالیست ها

صندلی تولیپ یا لاله که طراحی آن به شش دهه قبل برمی گردد. گزینه ای مناسب برای دکوراسیون های مینیمال و مدرن است. چرا که با داشتن یک پایه و طراحی ساده اش نزدیکی زیادی به شعار این سبک یعنی “کمتر، بیشتر است” دارد. این نوع صندلی مناسب فضای اداری، رستوران و کافی شاپ و همچنین اتاق ناهارخوری منزل شما است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*