دکوراسیون داخلی منزل

معمولا کف سالن پذیرایی پارکت یا سرامیک است بنابراین لازم نیست. شما تمام کف سالن را با فرش بپوشانید استفاده از یک فرش کوچک برای سالن کافی است. اگر کف سالن شما موزاییک است. می توانید از یک موکت ساده با رنگی خنثی برای پوشاندن آن استفاده کنید.

تنظیم نور

نور در خانه های کوچک از موارد بسیار مهم است چرا که هرچه نور بیشتری در فضا وجود داشته باشه فضا بزرگتر و دلباز تر بنظر می رسد. اگر خانه شما نورگیر است سعی کنید از پرده های حریر استفاده کنید. یا در طول روز پرده ها را کنار بزنید تا بتوانید در خانه از نور طبیعی استفاده کنید. اگر خانه شما نور گیر نیست، یا در خانه های نور گیر شب ها از نور های زیاد استفاده کنید تا فضا بزرگتر بنظر بیاید.

انتخاب مبلمان

برای انتخاب مبلمان به دنبال انتخاب مبلمان استیل یا کلاسیک نباشید. چرا که این مبل ها به خاطر ظاهر خاص خود به فضای بزرگ نیاز دارند تا جلوه کنند. پس برای منزل کوچک شما مبلمان راحتی یا مبلمان ال گزینه های بهتری هستند. البته می توانید از مبلمان تختخواب شو نیز استفاده کنید. این مبل ها کاربردی بیشتری دارند و فضا کمی را هم اشغال می کنند.

خرید پرده برای منازل کوچک

برای منازل کوچک که سقف کوتاهی هم دارند پرده های بلند مناسب است چرا که این مدل پرده پذیرایی باعث می شود. سقف خانه بزرگتر بنظر برسد. پرده خود را با طرحی ساده اما در صورت دلخواه در دو رنگ خریداری کنید.

به طور کل رنگ دکوراسیون خود را از رنگ های روشن و خنثی انتخاب کنید. تا می توانید از شلوغ کردن فضا و استفاده از طرح های شلوغ بپرهیزید.

استفاده از آینه در خانه های کوچک

استفاده از آینه در فضاهای کوچک باعث بزرگنمایی فضا می شود. و این ترفند یکی از ترفند های قدیمی و بسیار کاربردی است.

اگر قصد خرید میز کنسول دارید، آینه آن برای بزرگ نمایی در فضا کافی است. در غیر این صورت سعی کنید در بخشی از دیوار منزل خود یک آینه نصب کنید.

چالش نظم و ترتیب در کنار زیبایی

نظم و ترتیب در کنار زیبایی مهم ترین فاکتوری است. که باید در همه محیط ها به آن توجه شود. ورودی هر خانه‌ اولین جایی است که مهمان ها آن را مشاهده می کنند. و اولین دید به سبک زندگی افراد آن خانه از همین جا شروع می شود. درست است که معمولا مهم ترین بخش یک خانه پذیرایی آن است. سایر قسمت ها در الویت های بعدی هستند. اما باید بدانید از همان بدو ورود باید طوری به محیط و نظم و ترتیب و بها بدهید. که مهمان ها را جذب کنید. جاکفشی ها یکی از ابزاری هستند که تا حدود زیادی به مرتب شدن راهروهای منازل کمک می کنند.

اگر جاکفشی ها ظاهر زیبایی هم داشته باشند. علاوه بر نظم دهی به کفش ها می تواند حکم دکوری در راهروی خانه شما را داشته باشند. خیلی ها فکر می کنند به خاطر کوچک بودن بیش از حد محیط جلوی منزل یا راهرو نمی‌توانند. از وجود جاکفشی بهره ببرند.

آینه و کنسول ها

آینه و کنسول ها یکی از اجزایی هستند که به زیبایی بسیار کمک می‌کنند. شما می‌توانید با خرید یک میز کنسول زیبا هم ظاهر منزل را زیباتر کنید. هم داخل آن را به صورت طبقه بندی شده طوری ترتیب دهید. که بتوانید به عنوان جاکفشی از آن استفاده کنید. میز کنسول ها با توجه به فضای ورودی خانه شما می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشند. حتی اگر مدل متناسب با ابعاد و سبک منزل شما پیدا نشد نگران نباشید. زیرا می توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید و بخواهید تا برایتان بسازند. شما همچنین می توانید برای زیباتر شدن ظاهر میز کنسول روی آن از لوازم دکوری و جذاب استفاده کند.

ورودی منزل

بعضی از افراد در ورودی خانه خود صندلی عثمانی قرار می دهند. این صندلی ها ظاهر بسیار خاص و جذابی به محیط می بخشند. در عین حال شما می توانید داخل این صندلی ها را به جا کفشی تبدیل کنید. قرار نیست همه جا کفشی ها شبیه هم باشند و ظاهر مشخصی داشته باشند. شما می توانید خودتان هم صندلی های عثمانی و جاکفشی هایی که مد نظرتان را بسازید.

شلف ها در نقش جاکفشی

شلف ها در زیبایی خانه ها خیلی تاثیر گذار هستند. و اخیرا استفاده از آنها در قسمت های مختلف خانه رایج شده است. در قسمت های مختلف به عنوان جاکفشی دکوری کتابخانه و غیره می توانید از این شلف ها استفاده کنید. اگر چند شلف را روی دیوار نصب کنید می توانید کفش های خود را روی آن بچینید. حتی می توانید با توجه به سلیقه و خلاقیت خودتان مدل های خاصی هم روی آنها پیاده کنید و حتی به صورت مورب روی دیوار قرار دهید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*