دیزاین داخلی خانه های کوچک

چطور یک نشیمن شیک و جذاب در خانه کوچک مان طراحی کنیم؟

دیزاین داخلی خانه های کوچک

خانه های ما این روزها انگار آب رفته اند. شیوه زندگی مدرن این روزها، خانه های بزرگ و ویلایی با چندین اتاق خواب و حیاط بزرگ را تبدیل به آرزوهای دور و دراز کرده است و در این میان، اینکه چطور از میان خانه های کوچک و اتاق های جمع و جور آپارتمان ها و دکوراسیون داخلی خانه های کوچک، فضاهایی مناسب برای زندگی و فعالیت های روزمره خلق کنیم، به یک دغدغه اساسی برای اغلب ما تبدیل شده است….

به عنوان یک طراح داخلی، غالبا از خانم های خانه می شنوم که وسایل شان به راحتی در خانه جا نمی شود و خورده ریزها همه جای خانه را گرفته است و دلشان می خواهد برای خرت و پرت هایی که این گوشه اتاق خواب یا آن گوشه تراس روی هم تلنبار شده اند فکری بشود. طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند برایتان معجزه کند اگر درست از آن استفاده کنید..

طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن و پذیرایی خانه های کوچک

اگر اتاق یا اتاق خواب هایتان کوچک است، کمد یا فضاهای کافی برای نگهداری وسایل ندارد می توانید به ایده استفاده بهینه از فضای نشیمن هم فکر کنید.

یازی نیست نگران کوچک شدن فضای نشیمن باشید. یک باکس ( جعبه مانند ) مستطیلی با عرض کم جای زیادی از فضای نشیمن شما نخواهد گرفت مخصوصا اگر این باکس را با میز تلویزیون ترکیب کنید.

کمدهای دیواری خیلی مهم تر از آن چیزی هستند که تصورش را بکنید!

می توانید یک کمد دیواری بزرگ در دیوار روبروی تلویزیون و جایی که دقیقا پشت مبلمان ها واقع می شود طراحی کنید. یک دیوار چوبی به ضخامت حدود نیم متر که جای بسیاری از خورده ریزهای خانه شماست. ارزش این را دارد که نشیمن کمی کوچکتر به نظر برسد.

در عوض اتاق خواب ها مرتب می شوند و خانه منظم تر به چشم می آید. این همه کمد کوچک برای خورده ریزها را هیچ جای دیگر خانه نمی توانید به این خوبی جای بدهید

یک نکته مثبت این کمد این است که اگر تصمیم به تغییر خانه گرفتید. می توانید آن را هم همراه خود ببرید! البته لازم است از روز اول و هنگام نصب به آقای نجار حتما ذکر کنید. که قطعات را طوری روی هم و به دیوار سوار کند که بتوان بعداً آنها را جدا کرد و همراه برد.

با این میزهای تلویزیون دست و پاگیر چه میتوان کرد؟

می توانید به جای استفاده از میزهای تلویزیون تزئینی و دکورهای حجیم، فضای مجاور تلویزیون را به عنوان یک کمد وسیع برای جای دادن وسایل و خورده ریزهای خانه در نظر بگیرید.

قرار گرفتن تلویزیون در یک کمد یک پارچه که هیچ دکوری خاصی هم در کنار آن قرار ندارد. جلوه و نمای مرتب تری به خانه شما خواهد داد. خصوصا اگر سقف خانه پایین است و ابعاد نشیمن کوچک، این کار نمای بزرگ تری به نشیمن های کوچک می بخشد.

کل دیوار و یا قسمت های پایین و مجاور پرده در این دکوراسیون می تواند تبدیل به کمدهای یکپارچه ای برای نگهداری وسایل شود. فراموش نکنید که نکته مهم برای دکوراسیون این کمدها این است. که فضای داخلی باکس چوبی و دکور شما، به فضاهای زیاد و کوچکی تقسیم شود.

این کمدهای کوچک و با تعداد زیاد، باعث می شود. وسایل بیشتر و بهتری بتوانید در این کمدها جای دهید و ضمنا اگر نیاز به جابجایی داشتید. به راحتی بتوانید این کمدها را همراه ببرید.

در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک، رنگ ها هم به کمک تان می آیند؛

آخرین نکته برای طراحی نشیمن های کوچک و جای دادن وسایل این است. که از رنگ های هماهنگ با هم و یا کاملا همرنگ استفاده کنید. در فضاهای کوچک و یا فضاهایی که یکی از ابعاد مثلا ارتفاع یا عرض فضا کم است. رنگ های زیاد موجب می شود که فضا شلوغ، بهم ریخته و کوچک به نظر بیاید.

بهتر است از مبلمان های بزرگ و با ارتفاع کم ( مانند انواع مبلمان های مدرن ) و تک رنگ استفاده کنید. کفپوش ها، پرده، کمد دیواری و تزئینات در رنگ های مشابه بهم انتخاب شوند. تا فضا هماهنگ تر شده و در نتیجه وسیع تر به نظر بیاید. استفاده از رنگ های تیره و مات در این فضاها اصلا توصیه نمی شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*