راه حل برای از بین بردن خراش چوب

راه حل برای از بین بردن خراش چوب

راه حل برای از بین بردن خراش چوب و نو کردن مجدد وسایل چوبی. آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید. که به خط‌وخش‌های وسایل چوبی وسواس دارید؟ امروزه تقریبا بیشتر خانه‌ها دکوراسیونی چوبی دارند. اکثر وسایل منزل از جمله مبلمان، سرویس خواب، میز کامپیوتر و کابینت‌ها، همه از جنس چوب هستند. خانواده‌هایی که فرزندان کوچک دارند. اغلب با مشکل وجود خراش روی وسایل چوبی روبه‌رو هستند. در نتیجه این سوال برایشان مطرح می‌شود. که برای از بین بردن خراش روی چوب چه راهکاری وجود دارد. اگر شما هم به دنبال روشی برای از بین بردن خش روی میز چوبی هستید.

۱٫بهترین روش برای از بین بردن خراش روی چوب روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن خراش‌های چوب است. اگر به‌تازگی یک میز ناهار خوری چوبی جدید خریداری کرده‌اید. فرزندتان روی آن خراش‌هایی را ایجاد کرده است. نگران نباشید! این خراش‌ها را می‌توان به‌وسیله روغن زیتون، به‌راحتی از بین برد. روغن زیتون مانند یک لوسیون طبیعی برای خراش‌های چوب عمل می‌کند. به‌گونه‌ای که با چند قطره از این ماده می‌توان خط‌و‌خش‌های چوب را به‌سادگی پاک کرد.

برای استفاده از این روش، یک پارچه نرم را به کمی روغن زیتون آغشته کنید. سپس به‌آرامی و با حرکات دایره‌ای روی میز یا هر وسیله چوبی دیگر بکشید. تا خراش‌ها به‌طورکامل از بین بروند. پس از انجام این کار، با یک پارچه خشک سطح موردنظرتان کاملا از روغن پاک کنید. قطعا بعد از استفاده از این ماده، تاثیر شگفت‌انگیز آن را روی وسایل خانه‌تان مشاهده خواهید کرد.

۲٫ یکی روش‌ عالی برای از بین بردن خش روی میز چوبی سس مایونز

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان برای ترمیم خراشیدگی میز چوبی با کابینت‌های چوبی به کاربرد، استفاده از سس مایونز است. روغنی که در سس مایونز وجود دارد. هم‌چون روغن زیتون باعث از بین رفتن خراش‌های وسایل چوبی خواهد شد.

معمولا برخی وسایل چوبی مانند میز تحریر ساده و ارزان که از متریال بی‌کیفیتی ساخته شده است. با یک ضربه کوچک، شکاف‌های عمیقی روی آن ایجاد می‌شود. برای از بین بردن این خراش‌ها، روش استفاده از سس مایونز بسیار موثر خواهد بود. برای این کار سس مایونز را به‌آرامی در شکاف بریزید تا شکاف را پر کند. سپس مقدار اضافی را به آرامی پاک کنید. اجازه دهید یک تا سه روز به حال خود باقی بماند تا به خوبی در وارد شکاف شود. پس از انجام این کار، روغن موجود در سس باعث ورم کردن چوب و در نتیجه از بین رفتن خراش‌ و شکاف‌ها خواهد شد.

۳٫ بهترین روش از بین بردن خط روی ام دی اف چای سیاه کیسه‌ای

با چای کیسه‌ای نیز می‌توانید خراش‌هایی که روی وسایل چوبی شما از جمله میز کامپیوتر، میز غذاخوری یا میز تلویزیون ایجاد شده‌ است. را از بین ببرید. در‌این‌صورت، دیگر نیازی به خرید میز کامپیوتر جدید یا هر نوع وسیله جدید دیگری نخواهید داشت.

برای استفاده از این روش، چای کیسه‌ای را در یک قوری یا ظرفی از آب قرار داده و اجازه دهید. تا دم بکشد. هر چه رنگ وسیله چوبی شما تیره‌تر باشد. چای کیسه‌ای باید بیشتر دم بکشد. تا رنگ چای نیز تیره‌تر شود. سپس یک تکه پنبه را به چای آغشته کرده و آن را به‌صورت دایره‌وار روی خط‌وخش‌ها بکشید. البته مراقب باشید که چای، اطراف خراش‌ها نریزد. در‌این‌صورت ممکن است آن قسمت‌ها نیز رنگ بگیرد. اگر این اتفاق افتاد، سریعا آن را با یک دستمال نرم پاک کنید.

۴٫ روش فوق‌العاده برای از بین بردن خش روی چوب سفید مداد شمعی

در برخی موارد خط‌وخش‌هایی که روی چوب ایجاد شده است چندان عمیق نیستند. در چنین شرایطی استفاده از مداد شمعی گزینه مناسبی برای پوشاندن خراش‌ها خواهد بود. معمولا روی میز آرایشی دخترانه، از این خراش‌های جزئی بر اثر کشیده شدن لوازم آرایش ایجاد می‌شود. دراین‌صورت می‌توانید از مداد شمعی رنگ چوب استفاده کنید. بدین‌صورت که مداد شمعی را روی خراش‌ها کشیده و با انگشتتان روی آن بکشید تا رنگ کاملا یکدست شود.

این روش برای میزهای چوبی به رنگ سفید بسیار کاربردی‌تر است. زیرا مداد شمعی سفید به‌راحتی قابل تهیه است. اما ممکن است برای میزهای چوبی قهوه‌ای، یک مداد شمعی به همان رنگ نتوان تهیه کرد.

۵٫راهکاری برای ترمیم خراشیدگی میز چوبی آبرنگ

آخرین روشی که می‌توان برای ترمیم چوب ترک خورده و از بین بردن خراش‌های چوب نام برد. استفاده از آبرنگ است. برای استفاده از این روش ابتدا یک قلموی کوچک تهیه کرده و آن را به آبرنگ آغشته کنید. سپس با قلمو روی ترک‌های جزئی چوب و خراش‌ها بکشید. تا کاملا آن‌ها را بپوشانید. بعد از رنگ کردن چوب، سطح وسیله موردنظرتان را روغن جلا بزنید. تا ظاهر براق‌تر و زیباتری داشته باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*