شلف چیست؟

خرید شلف

امروزه طاقچه‌ها در طراحی و نوع ساخت دچار تغییراتی شده‌‌اند تا با دکوراسیون مدرن همخوانی داشته باشند. باوجود این تغییرات، آن‌ها همچنان کاربری اصلی خود که همان نگهداری وسایل تزیینی یا کتاب است را حفظ کرده‌اند.

شلف چیست ؟

شلف یا همان طاقچه‌ یکی از ابزارهای طراحان ساختمان برای افزایش جلوه بصری دکوراسیون داخلی است‌. استفاده از طاقچه‌ در معماری ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و در ‌اغلب خانه‌های قدیمی یک یا چند طاقچه دیده می‌شود. امروزه طاقچه‌های قدیمی چهره مدرن‌تری به خود گرفته‌‌اند و به وسیله‌ای برای نگهداری لوازم مختلف تزیینی و کاربردی تبدیل شده است.

کاربرد شلف و نصب آن

نصب شلف یک راه عالی برای نگهداری لوازم مختلف از جمله کتاب است. با نصب شلف، از فضای محیط زندگی‌تان به بهترین شکل ممکن استفاده خواهید کرد و زیبایی چشم‌نوازی هم به دکوراسیون داخلی ساختمان می‌بخشید. شلف‌ها در اندازه، سبک و حتی متریال مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که به شما این امکان را می‌دهد تا با هر سلیقه‌ای، مدل مناسبی را انتخاب کنید. طراحی‌ شلف‌ها به گونه‌ای است که به راحتی می‌توانید ارتفاعشان را باتوجه به وسایلی که در آن‌ها قرار می‌دهید،‌ تنظیم کنید.‌

انواع شلف

شلف‌ها در جنس‌ها و طراحی‌های مختلفی ساخته می‌شوند. انتخاب جنس شلف به کارایی،‌ انتظارات و بودجه شما بستگی دارد. به طور کلی شلف‌ها از موادی مانند چوب، فلز، پلاستیک،‌ ام‌‌دی‌اف و حتی شیشه ساخته و به بازار عرضه می‌شوند.

شلف دیواری

این شلف‌ها به صورت ثابت روی دیوار نصب می‌شوند. شما می‌توانید روی آن‌ها کتاب، دکوری و لوازمی از این قبیل را نگهداری کنید.

شلف شناور یا معلق

شلف شناور یا معلق نوعی قفسه است که به دلیل استفاده از پیچ‌های مخفی روی دیوار بدون تکیه گاه به نظر می‌رسد. طراحی شیک و مدرن شلف معلق موجب شده که آن را در محیط‌های مختلف از اتاق نشیمن گرفته تا حمام نصب کنند.

شلف گوشه‌ای

در اغلب خانه‌ها گوشه‌های اتاق بدون‌ استفاده باقی می‌ماند و تزیین آن سخت به نظر می‌رسد.‌ شلف گوشه‌ای برای این منظور طراحی شده که در دیوار سه گوش اتاق قرار بگیرد و از فضای غیرقابل استفاده به بهترین شکل ممکن بهره ببرد.‌ شما می‌توانید این شلف را روی دیوار نصب کنید یا آنکه در گوشه‌ اتاق و به صورت ایستاده برای نگهداری کتاب‌ها، وسایل تزیینی یا لوازم ضروری استفاده کنید.

شلف نردبانی

این مدل از شلف‌ها به صورت نردبانی و‌ در بیشتر مواقع از چوب ساخته می‌شوند. طراحی مدرن و خلاقانه آن‌ها موجب شده است که در‌ سال‌های اخیر مورد استقبال قرار بگیرند.‌ این مدل از شلف‌ها در سایزهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در گوشه‌ای از اتاق یا در یک سمت دیوار قرار دهید.

شلف کتابخانه

افراد کتاب‌خوان همواره با مشکل محل نگهداری کتاب‌هایشان روبرو هستند. در سال‌های اخیر شلف‌هایی با طراحی‌های جذاب به بازار عرضه شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها به عنوان قفسه کتاب استفاده کنید.

مزایای استفاده از شلف در منزل چیست؟

شلف یک وسیله عالی برای افزایش زیبایی دکوراسیون منزل و نگهداری از لوازم تزیینی است‌. استفاده از شلف دارای مزایای زیادی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

محل نگهداری لوازم:

استفاده از شلف یک راه کارآمد برای افزایش فضای نگهداری لوازم در یک اتاق است.

انعطاف‌پذیری:

شلف در نقاط مختلف ساختمان، انبار و فروشگاه‌های خرده فروشی قرار می‌گیرد. از آن‌ها می‌توان برای نگهداری و سازمان‌دهی طیف وسیعی از اقلام استفاده کرد.

مقرون به صرفه:

در مقایسه با لوازم دیگر مانند کابینت یا کشو، استفاده از شلف نسبتا ارزان است و یک راه مقرون به صرفه برای افزایش فضای نگهداری اشیا به حساب می‌آید.

دسترسی آسان:

شلف امکان دسترسی آسان به اقلام را فراهم می‌کند و در صورت نیاز، راحت‌تر می‌توانید لوازمتان را پیدا کنید.

فضای سازمان‌دهی شده:

شلف به مرتب نگه داشتن لوازم کمک می‌کند و باعث می‌شود فضا تمیزتر و منظم‌تر به نظر برسد.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*