صندلی آشپزخانه و دیزاین آشپزخانه کوچک و نقلی

صندلی آشپزخانه

صندلی آشپزخانه و دیزاین آشپزخانه کوچک

دیزاین آشپزخانه کوچک گامی کلیدی و چالش برانگیز در دکوراسیون خانه های متراژ پایین می باشد. با توجه به تعدد ابزار و وسایل موجود در آشپرخانه، در کنار رفت و آمد دائم در آن، چیدمان درست برای استفاده حداکثری از تمامی فضاهای موجود اهمیت بالایی دارد. در دیزاین آشپزخانه کوچک معمولا تمرکز بر این است که وسایل طوری جای داده شوند که دسترسی به آن ها، با توجه به کمبود فضا، دشوار نباشد. در نتیجه اغلب به دیزاین و زیبایی این نوع از آشپزخانه ها توجه خاصی نمی شود.

رنگ، کلیدی ترین نکته در دیزاین آشپزخانه کوچک

بهترین گزینه برای فضاهای کوچک، استفاده از رنگ های روشن است. آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. ویژگی رنگ های روشن و درخشان، انعکاس بالای نور و بزرگ تر جلوه دادن فضاست. بنابراین سعی کنید بیشتر سراغ رنگ های روشن بروید. البته جدای از سایز آشپزخانه، رنگ های روشن از لحاظ بهداشتی نیز مناسب تر هستند.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه خیلی کوچک

سفید، پر طرفدارترین و مناسب ترین رنگ برای دیزاین آشپزخانه کوچک است و از لحاظ بهداشتی نیر بهتربن رنگ است. اما شاید برای دکواسیون آشپزخانه مدرن به این شیوه نسبتا کلاسیک، چندان خوشایند نباشد. در چیدمان آشپزخانه نقلی، استفاده از تمامی رنگ های روشن و شاد می تواند مناسب و زیبا باشد. طیف های روشن از رنگ های قرمز، زرد، سبز، آبی، بنفش، نارنجی و کرم همگی می توانند ترکیبی اشتها برانگیز و شادی آور در فضای آشپزخانه شما به وجود آورند. اما سعی کنید تا حد ممکن از رنگ هایی همچون مشکی، قهوه ای، سرمه ای و سایر رنگ های تیره بپرهیزید. بنابراین کابینت های چوبی یا طرح چوب انتخاب زیاد مناسبی برای دیزاین آشپزخانه کوچک به شمار نمی رود.

ترکیب رنگ در وسایل آشپزخانه

تغییر رنگ وسایل بزرگ موجود در آشپزخانه، همچون یخچال، گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی و سایر وسایلی از این قبیل، عملا بدون تعویض آن ها امکان پذیر نیست. بنابراین در مبحث رنگ از این اجزاء چشم پوشی می کنیم. البته از آن جا که رنگ اغلب این وسایل عموما سفید و نقره ای می باشد، معمولا خود به خود هماهنگی مناسبی با سایر بخش های آشپزخانه به وجود می آید.

چیدمان وسایل در آشپزخانه های کوچک

اصلی ترین معضل در دیزاین آشپزخانه کوچک ،جدای از تمایل به بزرگ تر نشان دادن فضا، جای دادن تمامی وسایل به گونه ای است که ظاهر محیط را به هم ریخته جلوه ندهند. و در عین حال دسترسی به آن ها دشوار و وقت گیر نباشد. طبیعتا هر چه تعداد کابینت ها و کشوهای آشپزخانه بیشتر باشد. راحت تر می توان به این هدف نیل یافت. اگر امکان افزودن کابینت و کشو به آشپزخانه را ندارید. شلف های متعدد روی دیوار ها نصب کنید. از هیچ فضای خالی روی دیوار ها غافل نشوید. شلف های کوچک و بزرگ با ترکیب رنگ های زنده و روشن می توانند در عین حال که ظروف را جای می دهند. نوعی دکور جذاب به شمار می روند.

توجه داشته باشید!!

اگر آشپزخانه اپن دارید. تا حد ممکن روی کانتر را شلوغ نکنید. به استفاده از گلدان و گیاهان کوچک، چند ظرف تزئینی بسنده کنید.در دیزاین آشپزخانه کوچک اگر کمبود جای فراوان شما را به قرار دادن وسایل روی اپن مجبور می کند. سعی کنید یکی از وسایل برقی همچون قهوه ساز، چای ساز یا ماکروفر را انتخاب کنید. ظروف اشیاء ریز متعدد روی اپن، برای فضای بیرون از آشپزخانه زیبا نیست.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن

آشپزخانه های کوچک بدون مرز، در حقیقت آشپزخانه های دیواری محسوب می شوند. نکته خیلی مهم توجه در دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون مرز توجه به طراحی کابینت هاست. همچنین نکته دیگر، توجه به ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی آشپزخانه و تناسب آن با دکوراسیون پذیرایی ست.البته استفاده از دیزاین آشپزخانه شبه جزیره نیز برای آشپزخانه های کوپک کمک کنده است و فضای کاربردی تری را به شما ارئه می دهد.

خرید صندلی آشپزخانه

برای خرید انواع صندلی برای آشپزخانه های کوچک و مدرن به صندلی شیک مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*