فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟

فرق کاناپه با مبل راحتی چیست ؟

فرق کاناپه با مبل راحتی چیست ؟ یکی از اشتباهات رایج در بین افراد هنگام خرید مبل، این است که کاناپه را با مبل راحتی اشتباه می گیرند. درست است که این دو شباهت های بسیار زیادی دارند؛ اما کاربرد آن ها با یکدیگر فرق دارد و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.

کاناپه چیست؟

کاناپه واژه ای فرانسوی است. کاناپه برای نشستن ۳ تا ۴ نفر طراحی شده است و مدل های تک نفره ندارد. کاناپه ها معمولا در اتاق های ناهارخوری و اتاق استراحت قرار داده می شوند.

کاناپه ها تفاوت های بسیار زیادی با مبل های راحتی دارند. به راحتی جا به جا می شوند. اندازه بسیار کوچک تری از مبل و وزن کمتری دارند. اگر بخواهیم یک توضیح برای کاناپه ها ارائه دهیم، می توانیم بگوییم که کاناپه ها نسخه ای کوچک تر شده و غیر رسمی تر از مبل ها هستند که می توان از آن در قسمت های مختلف خانه استفاده کرد.


برای خرید صندلی اپن به وب سایت صندلی اپن شیک مراجعه کنید.


 

مبل راحتی چیست؟

برای درک فرق کاناپه با مبل راحتی خوب است که در مورد مبل ها بیشتر بدانید. همان طور که همه ما اطلاع داریم، مبل ها معمولا از چوب ساخته می شوند. خوب است بدانید که نام مبل در انگلیسی از واژه عربی «صوفا» الهام گرفته شده است.

مبل های راحتی و به طور کلی همه مبل ها رسمی تر از کاناپه ها هستند و از آن ها می توانید در مراسم های رسمی و مهمانی ها استفاده کنید. مبل های راحتی نسبت به کاناپه ها بسیار بزرگ تر هستند و می توانند افراد بیشتری را روی خود جای دهند. برای اینکه فرق کاناپه با مبل راحتی را متوجه شوید، خوب است بدانید که یک کاناپه حداکثر ۴ نفر را می تواند روی خود جای دهد. اما مبل های راحتی ظرفیت جای دادن بیشتر از این را هم دارند.

تفاوت های بین مبل ها و کاناپه ها


  • ریشه واژه

    کاناپه در واقع اصطلاحی رایج در ایالات متحده است که هم برای مبل و هم برای کاناپه ها استفاده می شود. برای اینکه فرق کاناپه با مبل راحتی را بدانید، خوب است بدانید که واژه کاناپه از کلمه فرانسوی couche گرفته شده است که به معنای دراز کشیدن است. علاوه بر این، این کلمه بسیار قدیمی است.

    اما از طرف دیگر، بسیاری از افراد می گویند که کلمه مبل در اوایل قرن هفدهم به وجود آمده است. برای ساخت واژه مبل به انگلیسی، از واژه عربی «صوفا» الهام گرفته شده است. کلمه صوفا نیز به صندلی بلندی اشاره می کند که می تواند از سنگ یا آجر ساخته شود. بر خلاف کاناپه، مبل ها بیشتر به نیمکت شباهت دارند.

 

  • معنی واژه

برای اینکه فرق کاناپه با مبل راحتی را بدانید، خوب است که به معنی آن ها اشاره کنیم. اگر به فرهنگ لغت مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که کاناپه نوعی مبلمان است که می توان بر روی آن نشست یا دراز کشید. به طور کلی، کاناپه ها نیز مانند مبل ها برای استراحت به کار گرفته می شوند. کاناپه ها بر خلاف مبل های راحتی حداکثر ظرفیت ۳ یا ۴ نفر را دارند. کاناپه ها بیشتر به مبل های غیر رسمی شباهت دارند که بدون بازو هستند یا حداکثر یک بازو دارند.

مبل یک نسخه رسمی تر از کاناپه است. کاناپه ها بزرگ تر هستند و تکیه گاه و کوسن دارند. به طور کلی، مبل یک کلمه رایج است که به صندلی های بزرگ و بسیار راحت گفته می شود.


  • موارد استفاده

همان طور که می دانید، کاناپه ها سبک تر و کوچک تر از مبل ها هستند. برای اینکه فرق کاناپه با مبل راحتی را بدانید، خوب است بگوییم که از کاناپه ها می توان در هر جای خانه استفاده کرد؛ زیرا حالت غیر رسمی تری دارند و می توان به راحتی آن ها را جا به جا کرد و در هر قسمت از خانه قرار داد.

اگر بخواهیم در مورد مبل ها صحبت کنیم. باید به این موضوع اشاره کنیم که مبل ها بسیار بزرگ تر و سنگین تر هستند. یک مبل خوب معمولا راحت تر از کاناپه است. پشتی بلند و روکش چرم یا پارچه ای دارد؛ به همین دلیل است که در اکثر اوقات روکش و جنس مبل ها با کاناپه ها فرق دارد.

برای اینکه فرق کاناپه با مبل راحتی را بدانید، خوب است به این موضوع اشاره کنیم که نوع طراحی کاناپه ها به گونه ای است که بتوان آن ها را به راحتی جا به جا کرد. برای راحتی در جا به جایی، کاناپه ها باید بسیار کوچک تر از مبل طراحی شوند که همین باعث می شود کاناپه در مقابل مبل تعداد افراد کمتری را روی خود جای دهد. همان طور که گفتیم کاناپه ها حداکثر ۳ یا ۴ نفر را روی خود جای می دهند. اما مبل ها به خاطر آزادی در طراحی و اندازه بزرگ تر، می توانند حتی بیشتر از ۵ نفر را هم روی خود جای دهند. به همین دلیل است که از مبل ها معمولا در اتاق های نشیمن استفاده می شود.

جمع بندی

همان طور که می دانید، امروزه بسیاری از افراد از کلمه مبل هم برای کاناپه ها استفاده می کنند. هم برای خود مبل ها؛ زیرا اکثر افراد فکر می کنند که مبل ها و کاناپه ها یکی هستند و تفاوتی ندارند. در حالی این گونه نیست. در این مقاله ما به طور کامل در مورد فرق کاناپه با مبل راحتی توضیح دادیم. متوجه شدیم که مبل ها بزرگ تر و با ظرفیت بیشتر هستند و حالت رسمی تری هم دارند. اما کاناپه ها معمولا کوچک تر هستند و قابلیت جا به جایی دارند.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*