ویژگی های یک مبلمان خوب چیست؟

ویژگی های یک مبلمان خوب چیست

ویژگی های یک مبلمان خوب چیست ؟ مبل، یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین اشیا خانه است که باید در خرید آن دقت زیادی داشته باشید. مبلی که خریداری می کنید باید بر اساس نیاز های شما انتخاب شده باشد. کیفیت خوبی داشته باشد و با دکوراسیون خانه شما نیز هماهنگ باشد.

یک مبل خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در این قسمت به ویژگی های یک مبل خوب از نظر جنس، پارچه و مدل بررسی می کنیم.

جنس مبل

یکی از مهم ترین چیز هایی که می تواند در کیفیت مبل تاثیر بگذارد، چوبی است که با آن ساخته شده است. زیرا جنس چوب مبل است که مشخص می کند عمر مفید مبل چقدر است. اگر فرزند کوچک یا حیوان خانگی ندارید و زیاد از مبل استفاده نمی کنید. احتمالا یک مبل با کیفیت متوسط نیز تا سالیان سال برای شما جوابگو خواهد بود. اما اگر فرزند و حیوان خانگی دارید که بر روی مبل زیاد می پرند و با آن بازی می کنند. باید یک مبل با رنگ چوب و کیفیت  کیفیت چوب مناسب خریداری کنید. مبل هایی که با چوب ارزان قیمت ساخته شده اند مقاوت خوبی ندارد و بعد از مدتی فرسوده می شوند.

برای خرید صندلی اپن روی لینک مرتبط کلیک کنید.

اگر می خواهید بدانید که ویژگی مبل خوب چیست، باید بدانید که در ساخت مبل های با کیفیت معمولا از چوب های سخت استفاده می کنند. مبل هایی که چوب سخت آن ها در کوره خشک شده است یکی از بهترین مدل ها هستند. به طور کلی چوب های درخت بلوط و افرا، یکی از مقاوم ترین و بهترین مدل های چوب هستند. و بهتر است هنگام خرید مبل دقت داشته باشید که جنس چوب آن ها از این مدل باشد.

بر خلاف این دو مدل، از چوب کاج و صنوبر در مبل های ارزان قیمت استفاده می شود. این چوب ها بسیار نرم هستند و راحت ترک می خورند و باعث خرابی مبل می شوند. به همین خاطر در مورد این که ویژگی مبل خوب چیست باید گفت مبلی خوب است. که در ساخت آن ها از این چوب ها استفاده نشده باشد.

پارچه مبل

بعد از فریم مبل که از چوب ساخته می شود، مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت تشک، پارچه مورد استفاده در ساخت آن است. به طور کلی روکش های مبل چرم، کتان، پنبه بهترین کیفیت را دارند.

مبل های چرمی به راحتی تمیز می شوند و در طول زمان نیز کیفیت خود را حفظ می کنند. یک مورد دیگر که باید در ویژگی مبل خوب به آن اشاره کرد این است. که روکش های چرمی در طرح ها و نقش های مختلف وجود دارند و می توان آن ها را خریداری کرد.

روکش های کتانی نیز در دسته پارچه های مقاوم قرار می گیرند. این پارچه ها ظاهر لوکسی دارند و اکثر اوقات در مبل های مجلسی به کار می روند. البته دقت داشته باشید. که مبل های با این جنس پارچه بیشتر برای خانه هایی خوب است فرزند کوچک ندارند زیرا این مبل تحمل زیادی در برابر فشار ندارد.

پارچه های پنبه ای نیز مانند پارچه های کتان بادوام هستند. اما برای خانه های شلوغ زیاد پیشنهاد نمی شوند. ضمن این که پاک کردن آن نیز کار دشواری است.

مدل مبل

برای پیدا کردن ویژگی مبل خوب، باید همه چیز در مورد مدل مبل نیز دانست. یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید یک مبل خوب به آن دقت کرد. فریم مبل است. فریم مبل قسمتی است که به مبلمان شکل و شمایل می دهد و تمام قسمت های آن را کنار هم نگه می دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که مستحکم و زیبا باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید در خرید مبل به آن دقت کرد. کیفیت موادی است که برای اتصالات قسمت های مختلف مبل استفاده شده است. زیرا اتصالات نقش مهمی در ویژگی مبل خوب دارند و باعث افزایش طول عمر مبل می شوند. بهترین اتصالات، اتصالاتی هستند که با استفاده از ماشین آلات صنعتی به طور اتوماتیک متصل شده باشند. نه به صورت سنتی و دستی زیرا استفاده از روش سنتی عمر آن ها را کم می کند.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در کیفیت و مدل مبل، موادی است که کوسن مبل با آن پر شده است. به طور کلی بهترین مواد برای پر کردن کوسن شامل فوم، الیاف پلی استر، پر و بعضی از مواد دیگر هستند که کوسن باید با آن ها پر شود.

فوم داخلی مبل

یک ویژگی مبل خوب این است که در ساخت فوم داخلی آن، از فوم های پلی اورتان با چگالی بالا یا هر ماده با کیفیت دیگر استفاده شده باشد. اگر فوم داخلی مبل شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد. ممکن است حتی یک سال هم دوام نیاورد.

برای خرید مبل با قیمت مناسب به سایت اپن شیک مراجعه کنید.

یکی از مشخه های مبل خوب، این است ماده داخلی کوسن، از فوم با چگالی بالا پر شده باشد تا بدون تغییر شکل تا چندین سال دوام بیاورد. در صنعت مبل سازی، چگالی بر حسب فوت اندازه گیری می شود اما بعضی نیز از همان واحد استاندارد استفاده می کنند. سیستم درجه بندی نیز به طور کلی یک عدد چهار رقمی است. برای مثال اگر عدد چگالی یک مبل ۲۸۳۶ بود. در این صورت دو رقم اول نشان دهنده چگالی مبل است. در این مثال چگالی مبل ۲٫ ۸ پوند بر فوت است.

در ویژگی مبل خوب باید گفت که هر مبلی که بیش از ۲٫ ۵ پوند بر فوت چگالی داشته باشد. می توان گفت که چگالی بالایی دارد و از کیفیت خوبی برخوردار است.

یک مورد مهم دیگر که وجود دارد دو عدد آخر در همین عدد نام برده شده است. این عدد نشان دهنده میزان فشرده سازی در مبل است. که به اصطلاح رتبه بندی ILD نام دارد. این عدد به شما نشان می دهد که فوم تا قبل از یک اینچ فشرده شدن چقدر می تواند وزن داشته باشد.

در عدد مثال زده شده IDL فعلی ۳۶ است. هرچه این عدد بالاتر باشد، احساس سفتی مبل بیشتر می شود و می تواند وزن بیشتری را تحمل کند. برعکس آن نیز هرچه عدد پایین تر باشد، مبل راحت تر فشرده می شود و فرو می رود. برای مبل هایی که چند نفر روی آن می نشینند، هرچه این عدد بیشتر باشد بهتر است.

جمع بندی

در این مقاله در مورد ویژگی مبل خوب صبحت کردیم. متوجه شدیم که مهم ترین معیار هایی که باید در طول خرید مبل مورد بررسی قرار بگیرند، جنس چوب مبل، جنس پارچه مبل، مدل مبل و فوم داخلی آن هستند که بر کیفیت کلی مبل تاثیر بسیار زیادی دارند. به همین خاطر در مورد هر کدام به طور جداگانه توضیح دادیم.

دیدگاه‌ها ۰

*
*